Plán realizace Strategického záměru PF UK na rok 2023

Plán realizace Strategického záměru PF UK na rok 2023 hned v úvodu vyzdvihuje několik priorit, na které se vedení fakulty hodlá zaměřit., a to z pohledu děkana fakulty, prof. JUDr. Radima Boháče, Ph.D.

Priorita 1Nová podoba státnic v magisterském studijním programu

Akademický senát na konci roku 2022 schválil šestou novelu Pravidel pro organizaci studia, na jejímž základě mají být od příštího akademického roku pro nově nastupující studenty a stávající studenty, kteří si takovou možnost zvolí, ústní soukromoprávní část a veřejnoprávní část státní závěrečné zkoušky v magisterském studijním programu Právo a právní věda nahrazena písemnými částmi státní závěrečné zkoušky. V roce 2023 bude klíčové tuto změnu uvést v život, vydat potřebné prováděcí opatření děkana stanovící podrobnosti zkoušky a novou podobu těchto státnic vyzkoušet.

Priorita 2Odměňování a kariérní řád

Je naprosto nezbytné dále řešit výši mezd zaměstnanců. Proto musí být cílem pro rok 2023 zvýšení objemu peněžních prostředků plynoucích do vysokého školství, resp. na univerzitu a zejména fakultu, ale také hledat vnitřní rezervy, to vše s cílem navýšení stávajících mezd. S ohledem na univerzitní předpisy je nezbytné, abychom v roce 2023 přijali prováděcí opatření děkana o kariérním řádu stanovící podrobnosti k univerzitní úpravě. Cílem kariérního řádu je racionální a koncepční personální politika fakulty, spravedlivé prostředí s jasně danými pravidly (vymezení standardů pracovní činnosti a pravidla kariérního postupu), vyšší mzdy a spravedlivé odměňování a co nejmenší administrativní zátěž. Dokument není určen pro administrativní pracovníky.

Priorita 3 – Well-being a nastavení podpory

V roce 2022 jsme spustili platformu Nenech to být a začala na fakultě působit fakultní ombudsmanka. Cílem pro rok 2023 je zhodnotit fungování nastaveného systému a dále prohloubit systém podpory a pomoci zaměstnancům a studujícím.

Priorita 4 – Příprava na reformu doktorského studia

S ohledem na to, že od akademického roku 2024/2025 má dojít k velké reformě doktorského studia, je třeba vést oborové rady, školitele i studující k tomu, aby byli na tuto reformu připraveni. Sama fakulta se pak bude muset přizpůsobit novým pravidlům financování a koncepčně uchopit nároky na studující a školitele, stejně tak bude muset věnovat větší úsilí podpoře vědecké a pedagogické činnosti studujících. Plán realizace Strategického záměru PF UK 2023

Priorita 5Revitalizace budovy fakulty

Cílem je vytvoření koncepce revitalizace budovy fakulty v kontextu hledání úspor, udržitelného přístupu v oblasti energií a udržitelnosti obecně. Konkrétně by mělo dojít k vytvoření chill-out zóny s kavárnou v prostoru bývalého knihkupectví.

Plán realizace Strategického záměru PF UK na rok 2023