Přihlašování na výjezdní seminář z ústavního práva: Ústavní právo a kulturní války (24.–30. července 2023)

foto

Výjezdní seminář z ústavního práva:
Ústavní právo a kulturní války

• Seminář je určen pro studentky a studenty Právnické fakulty UK se zájmem o ústavní právo, teorii práva či politologii.

• Letošní téma se zaměřuje na ústavněprávní a lidskoprávní aspekty aktuálně diskutovaných témat,
    ve kterých se střetávají rozdílné kulturou ovlivněné pohledy.

• Program semináře tvoří referáty a diskuse. Počítáme s krátkým vystoupením (5 až 15 minut, dle libosti) každého účastníka.
    V doprovodném programu budeme turisticky putovat po Beskydech a okolí.

• Seminář se koná ve dnech 24.–30. července 2023 Dolní Lomné u Jablunkova.
    Náklady spojené s ubytováním hradí v zásadě fakulta, jistou míru spoluúčasti však nelze vyloučit.

Přihlásit se je možné v 1. kole do 21. května 2023 na wintr@prf.cuni.cz. Do několika dnů pak rozhodneme, kdo je vybrán. Na zbylá místa (budou-li) bude možné se hlásit do 29. června 2023; v tomto 2. kole se mohou hlásit jak neúspěšní z 1. kola s přepracovanými anotacemi, tak noví zájemci.

V přihlášce je třeba si zvolit téma a připojit jedno- až dvoustránkový abstrakt ústního vystoupení včetně hlavní teze a seznamu literatury. Protože kapacita semináře je omezena, bude třeba v případě výrazného převisu zájemců na základě těchto abstraktů provést výběr. Při výběru rozhoduje kvalita abstraktu, nikoli jejich pořadí. Témata se nerezervují, tématický překryv není důvod k vyřazení, řeší se koordinací témat po výběru účastníků. Je možné vybírat ze seznamu témat, ale i přijít s vlastním tématem. Vybraní účastníci zašlou do 19. července 2023 aktualizovaný abstrakt.

Vybraní studenti budou vyzváni, aby po semináři cca do 10. září 2023 odevzdali písemnou verzi referátu k otištění ve sborníku.

Pro podrobnější informace kontaktujte Jana Wintra (wintr@prf.cuni.cz) či Marka Antoše (antos@prf.cuni.cz). Semináře se zúčastní, jako již tradičně, profesor Jan Kysela.

Více informací a přehled navrhovaných témat, ke kterým je možné se přihlásit, najdete v přiloženém souboru.

Uložit událost do kalendáře