Výběrové řízení – mezinárodní MOOT COURT z pracovního práva

Výběrové řízení – mezinárodní MOOT COURT z pracovního práva

Právnická fakulta UK se jako jedna ze třinácti soutěžících univerzit účastní mezinárodního moot courtu z pracovního práva Hugo Sinzheimer Moot Court CompetitionHledáme proto studující, kteří by měli zájem stát se členy soutěžního týmu.

 

JAK SOUTĚŽ PROBÍHÁ?

 • Sestavujeme tým čtyř studujících z 3.-5. ročníku s výbornou angličtinou, kteří mají zájem o problematiku pracovního práva a jsou ochotni věnovat dostatek času vypracování vyjádření i přípravě na samotný moot court.
   
 • V průběhu ledna 2024 bude zveřejněn případ týkající se následujících oblastí: vysílání zaměstnanců, sociální zabezpečení, transparentnost mezd, whistleblowing.
   
 • Soutěžní tým bude mít za úkol do 1. 5. 2024 sepsat písemná vyjádření obou stran sporu obsahující obsáhlou právní a skutkovou argumentaci.
   
 • Finále soutěže se koná ve Vídni 20. – 23. 6. 2024 za osobní účasti celého týmu a probíhá tak, že studenti ve dvojicích argumentují před soudem v simulovaném soudním jednání za jednu, nebo za druhou stranu.
   
 • Veškeré cestovní náklady hradí fakulta formou stipendia.
   
 • Členům týmu budou jako koučové k dispozici prof. Kristina Koldinská a dr. Jakub Tomšej.
   

PROČ DO TOHO JÍT?

Účastníci předchozích ročníků si účast na moot courtu pochvalovali jako výbornou příležitost zdokonalit své vyjadřovací a argumentační schopnosti a získat nové znalosti a zkušenosti.

Ti lonští své zkušenosti popsali v podcastu zEvropy – viz díl „Dělejte moot courty! V nich to všechno je!“ 
 

JAKÝ JE DALŠÍ POSTUP?

Zájemci o účast se mohou nejpozději do středy 6. 12. 2023 přihlásit na emailu tomsej@prf.cuni.cz, kam je možno směřovat i veškeré dotazy.

V přihlášce nám stručně anglicky napište, v čem Vás nabídka zaujala. Vybraní zájemci budou pozváni k ústnímu pohovoru, který proběhne v prosinci 2023.