Děkan Právnické fakulty UK vypisuje interní výběrové řízení v rámci projektu Mezinárodní mobility výzkumných, technických a administrativních pracovníků na UK
Děkan Právnické fakulty UK vypisuje interní výběrové řízení v rámci projektu Mezinárodní mobility výzkumných, technických a administrativních pracovníků na UK
Děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy vypisuje interní výběrové řízení v rámci projektu
Mezinárodní mobility výzkumných, technických a administrativních pracovníků na UK reg.č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_053/0016976 (program OP VVV – výzva 02_18_053)
na krátkodobé pracovní pobyty juniorních výzkumných pracovníků PF UK v zahraničí:
- v délce 6 měsíců s termínem zahájení leden 2022 nebo únor 2022;
- s výší úvazku 1,00;
- ve výzkumných organizacích (včetně univerzit) v zemích EU i mimo EU.
Uchazeč musí splňovat tyto podmínky:
- Musí být výzkumným pracovníkem – juniorem (titul Ph.D. získal maximálně 7 let (1) před datem zahájení mobility nebo má status studenta Ph.D. v instituci se sídlem na území ČR);
- Po dobu pobytu je zaměstnancem PF UK;
- Musí mít k dispozici mentora (2) na přijímající instituci.
Povinnosti výzkumného pracovníka
- Měsíční reportování o svém působení na zahraniční instituci;
- Účast na minimálně jedné konferenci/semináři/workshopu (v případě akce organizované zahraniční institucí se musí jednat o mezinárodní akci);
- Dodržení následné návratové fáze v délce 6 měsíců, po kterou musí být výzkumný pracovník v pracovním poměru na PF UK;
- Uspořádání semináře/ workshopu v návratové fázi na PF UK za účelem diseminace výsledků a poznatků získaných na zahraniční instituci.
PODMÍNKY PRO PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ:
Požadované dokumenty:
- Motivační dopis;
- Stručný popis výzkumného projektu, na kterém bude uchazeč po dobu svého zahraničního pobytu pracovat včetně: i) stručného popisu zahraničního hostitelského pracoviště a týmu, do kterého by byl uchazeč zapojen a ii) přesného termínu výjezdu do zahraničí upozorňujeme, že běžná výuka na pracovišti je vyloučena.
- Profesní životopis (strukturovaný, včetně přehledu publikační činnosti a dosavadní praxe);
- Souhlasné písemné vyjádření a doporučení od vedoucího pracoviště, na němž výzkumný pracovník na PF UK působí (u doktorandů navíc doporučení školitele).
- Potvrzení od mentora o jeho připravenosti odborně vést uchazeče po dobu jeho pobytu na hostitelské instituci.
KRITERIA HODNOCENÍ PROJEKTŮ:
- Splnění formálních kritérií výběrového řízení;
- Obsahová kvalita předloženého projektu a jeho přínos pro uchazeče a jeho pracoviště na PF UK;
- Kvalita dosavadní publikační historie uchazeče;
- Kvalita výzkumného týmu hostitelské instituce a mentora.
Pořadí zařazení uchazečů do projektu bude na základě zaslaných návrhů vybírat alespoň tříčlenná komise jmenovaná děkanem PF UK, která může pozvat uchazeče na osobní pohovor (případně formou videokonference). O průběhu hodnocení bude pořízen písemný protokol, který bude obsahovat informace o složení hodnoticí komise; kritéria, podle kterých byli uchazeči hodnoceni; pořadí uchazečů a zdůvodnění pořadí. Komise může s ohledem na objem finančních prostředků rozhodnout o přiměřeném časovém krácení délky pobytu na zahraniční instituci. Konečný výběr a písemný protokol schvaluje děkan.
HARMONOGRAM VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ
Vypsání výběrového řízení: 15.9.2021
Uzávěrka pro podávání projektů: 15.10.2021
Posouzení přihlášek: do 25.10.2021
Oznámení výsledku: do 1.11.2021
Období realizace pobytu: v období mezi lednem 2022 a červencem 2022 včetně.
Přihlášky do tohoto výběrového řízení doručujte (elektronicky emailem) k rukám JUDr. David Kohouta, Ph.D. (zahraniční oddělení PF UK – kohout@prf.cuni.cz) do 15.10.2021 23:59 včetně.
prof. JUDr. Jan Kuklík, DrSc.
děkan PF UK
1 Uvedená doba se může prodloužit o dobu mateřské a rodičovské dovolené, dlouhodobé nemoci (více než 90 dní), ošetřování člena rodiny (více než 90 dní), předatestační přípravy a vojenské služby.
2 Mentorem může být pouze odborník ze zahraničního pracoviště, který měl podíl na alespoň jednom mezinárodním grantu či národním grantu za posledních 5 let jako řešitel či spoluřešitel, zároveň se nesmí jednat o interní grant, nebo mentor musí prokázat publikační činnost – v posledních 5 letech minimálně 3 publikační výstupy (tj. odborné publikace evidované v databázi Thomson Reuters Web of Science, Scopus nebo ERIH PLUS a zároveň publikace typu „article“, „book“, „book chapter“, „letter“ a „review“).