Výběrové řízení na mobilitu zaměstnanců v programu Erasmus+ (výukové pobyty a školení)
Výběrové řízení na mobilitu zaměstnanců v programu Erasmus+ (výukové pobyty a školení)
Vyhlašuje se výběrové řízení na mobilitu zaměstnanců programu Erasmus+ v období říjen až prosinec 2023 včetně.
Erasmus+ mobilita zaměstnanců:
Možnost výjezdu do zahraničí za účelem výukového pobytu či školení. Program Erasmus+ tradičně umožňuje zapojování zaměstnanců do mezinárodních mobilit, a to ve formě „teaching mobility“ (STA) a „staff mobility“ (STT). Lze takto vycestovat na krátkodobé pobyty za účelem výuky (nejvýše 60 dní, nejméně však 2 dny s výukou v rozsahu alespoň 8 hodin týdně), popř. účasti na zaměstnaneckých školeních (bez stanovení počtu hodin).
Od roku 2022 podle opatření rektora č. 6/2022 a v návaznosti na celoevropské požadavky programu Erasmus+ musí být i zaměstnanecké mobility uskutečňovány na základě výběrového řízení.
Pro koho:
Pro zaměstnance PF UK s platnou pracovní smlouvou, případně DPP/DPČ.
Kam:
Mobilita do jedné z tzv. programových zemí Erasmus+, která však nesmí být zemí původu či trvalého pobytu účastníka mobility (jde o státy Evropské unie a dále pak Norsko, Island, Lichtenštejnsko, Makedonie a Srbsko).
Kde zjistit možnosti výjezdu:
Zaměstnanec se zájmem o učitelskou mobilitu Erasmus+ může zjistit v seznamu partnerských fakult, kde má PF UK sjednanou možnost učitelské mobility a v jakém rozsahu (zpravidla cca. 5-7 dní, jednotnou povinností je v současnosti vykázat alespoň 8 odučených hodin za výjezd, resp. za každý týden výjezdu). Před podáním přihlášky do výběrového řízení je nutné kontaktovat odborné pracoviště na cílové univerzitě a opatřit si předběžný souhlas s přijetím na výukový pobyt (stačí potvrzení emailem).
V případě školení (určeno především administrativním pracovníkům) lze získat předběžný souhlas z relevantního pracoviště (knihovna, oddělení vědy/projektů, zahraniční oddělení, děkanát atp.), že jsou ochotni pracovníka přijmout na stáž (např. ve formě konzultací, předání dobré praxe, job shadowing atd., může jít i o kombinaci různých aktivit), popř. je možno se přihlásit na centrálně organizovaný tzv. Erasmus+ Staff Training Programme, který některé univerzity pořádají a jejichž průběžně aktualizovaný seznam bývá dostupný na http://staffmobility.eu/ (předběžný souhlas stačí emailem, popř. se přikládá informace o předběžném přijetí/podání přihlášky na Staff Training Programme).
Základní podmínky přihlášky:
- Uchazeči se k výběrovému řízení nově přihlašují online prostřednictvím IS Věda (kam mají po přihlášení prostřednictvím Centrální autentizační služby přístup všichni zaměstnanci univerzity), konkrétně v modulu PAS (Projekty a soutěže).
- V modulu PAS zároveň uchazeč najde i podrobný návod k vyplnění online žádosti (Manuál pro žadatele).
- Termín pro podání přihlášek je stanoven do středy 31.8.2023 do 15:00.
- V online systému žadatel vyplní údaje o plánované mobilitě a prostřednictvím systému také požádá o souhlas svého vedoucího pracovníka.
- Jako součást přihlášky zároveň žadatel do systému nahraje přílohu v podobě motivačního dopisu a předběžného souhlasu přijetí od přijímací instituce (postačí např. e-mail, či doložení přihlášky/přijetí na Staff Training Week). Jako přílohy lze vkládat pouze soubory ve formátu PDF.
- V případě problémů s přihláškou nebo dalších dotazů se nebojte obrátit na zahraniční oddělení PF UK (dimelise@prf.cuni.cz).
Hodnocení:
Přihlášky účastníků budou po odevzdání hodnoceny komisí předsedanou proděkankou pro zahraniční vztahy a dále postoupeny k posouzení Evropské kanceláři Rektorátu UK ke konečnému podpoření.
Konkrétními hodnocenými kritérii jsou především:
- celkový záměr mobility;
- odborná a jazyková způsobilost uchazeče;
- délka pobytu (doporučeno cca týden), upřednostnění uchazečů, kteří v posledním roce tuto formu mobility ještě neuskutečnili;
- využitelnost nabytých zkušeností v další praxi.
O konečných výsledcích hodnocení budou uchazeči vyrozuměni a v případě schválení výjezdu jim bude poskytnuta administrativní podpora.